e
sv

Tüylerinizin Diken Diken Olacak: Gelmiş Geçmiş En Tuhaf Belgeseller

452 Okunma
Belgesel düşkünleri buraya! Kimi belgeseller oldukça eğlenceli ve öğretici bir havaya sahipken kimileri için aynı şeyi söylemek pek de mümkün değil!
avatar

180saniye

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Belgesel düşkünleri buraya! Kimi belgeseller oldukça eğlenceli ve öğretici bir havaya sahipken kimileri için aynı şeyi söylemek pek de mümkün değil! Özellikle de gizemli olayların, ölümlerin ve kayıpların ardından çekilen korkunç belgeseller… Son zamanların en ses getiren belgesellerini sizler için araştırdık ve derledik. İzleyenlerin bir daha izlemeyi reddettiği bu yapımlar, adeta tüylerinizin diken diken olmasına neden olacak! Çözülemeyen gizemler, açıklanamayan ölümler ve oldukça ses getiren katiller… Hepsi burada! İşte hafta sonu ne izleyeceğine karar veremeyenler için son zamanların en korkunç ve tuhaf belgeselleri…

Dear Zachary: A Letter to a Son About His Father

Andrew Bagby, eski kız arkadaşı tarafından acımasız bir şekilde öldürüldü. Ardından kız arkadaşı hamile olduğunu açıkladı. Belgesel ise Bagby’nin arkadaşlarından gelecekteki oğluna bir mektup niteliğinde çekildi.

The Cannibal That Walked Free

Konu korkunç belgeseller olduğunda bu belgeselden bahsetmemek olmaz! Issei Sagawa, yaşadığı dairede bir kadını silahla vurarak öldürdü. Eğer onu yerse kadının güzelliğinin ve gençliğinin kendisine geçeceğine inandığı için cesedi parçalara ayırdı ve yavaş yavaş tüketti. Hatta cesede tecavüz bile etti. Ardından cesetten kalan parçaları Fransa’da bir göle fırlattı. İki yıl boyunca yargılanmayı bekledi. Avukatı akıl sağlığının yerinde olmadığı konusunda ısrarcıydı. Bu nedenle suçlamalar düştü ve Sagawa memleketi Japonya’ya gönderildi. Şu anda kendisinin özgür olduğunu da söyleyelim.

The Family I Had

2007 yılında 13 yaşındaki bir erkek çocuğu, 4 yaşındaki kız kardeşi ve bakıcısıyla birlikte evde oturuyordu. Neler oldu bilinmez, çocuk bir anda kız kardeşini boğdu ve tam 17 yerinden bıçakladı. Belgesel, kızının ölümünü ve oğlunun yaptıklarını kabullenmeye çalışan acılı anneye yoğunlaşıyor.

The Jeffrey Dahmer Files

Jeffrey Dahmer Files; tecavüze teşebbüs, cinayet ve yaralama suçlarıyla nam salmış bir adam. Belgesel, Dahmer’in yakalandığı 1991 yılına odaklanıyor. Yapılan itiraflar, sorgu kayıtları ve yaşananlar akıl alacak cinsten değil!

Casting JonBenét

Eğer kayıplar, ölümler ve çözülemeyen gizemlere ilgi duyuyorsanız JonBenét Ramsey adını daha önce duymamanıza imkan yok! Çocuk güzellik kraliçesi olan Ramsey, 1996 yılında ortadan kayboldu. Listemizdeki en ilginç belgesellerden biri olan Casting JonBenét’e mutlaka bir şans vermelisiniz!

The Keepers

Rahibe Catherine Cesnik, 1969 yılında bir anda ortadan kayboldu. Kendisi Maryland’de bir lisede öğretmenlik yapıyordu. 2 ay sonra cansız bedeni, bir çöp kutusunun yanında bulundu. Rahibeye aslında ne olduğu ise koca bir gizem!

Haunters: The Art of the Scare

Korkunç belgeseller arasında farklı bir seçenek arayanları buraya alalım! Dünyanın en ünlü perili evlerine ışık tutan bu belgesel, paranormal aktivitelere karşı yepyeni bir bakış açısı edinmenizi sağlayacak.

Evil Genius

Evil Genius: The True Story of America’s Most Diabolical Bank Heist

Kokrunç belgeseller arasında adeta bir klasik! Takvimler 2003 yılını gösterdiğinde Brian Wells adındaki bir pizza kuryesi, boynuna bomba bağlı bir şekilde bir bankayı soydu. Wells, başkalarından direktif aldığını ve bu direktiflere uymassa boynundaki bombanın patlayacağını söyledi. Öyleyse gerçek suçlu kimdi?

Dreams of a Life

Joyce Carol Vincent, 2003 yılında Londra’daki dairesinde öldü. Ancak bu durum, üç yıl boyunca fark edilemedi. Vincent, faturalarını ve kirasını otomatik olarak ödüyordu. Dolayısıyla kimse yokluğunu anlamadı. Cesedi bulunduğunda neredeyse iskelet halini almıştı. İşin üzücü yanıysa cesedinin yanında sahibine gitmeyi bekleyen birçok yılbaşı hediyesi bulunuyordu.

The Woman Who Wasn’t There

Alicia Esteve, 9 Eylül saldırısında ikiz kulelerde bulunduğunu ve bu korkunç saldırıyı sağ atlattığını iddia eden bir kadın. Hatta saldırı esnasında 78. katta bulunduğunu da söyleyelim. Nişanlısı ise ne yazık ki diğer kulede hayatını kaybetmiş. Esteve, her fırsatta bu saldırıyı canlı bir şekilde atlattığının altını çiziyor. Hatta bu fikre öylesine bağlanıyor ki 9 Eylül saldırısından sağ kurtulanların kurduğu bir organizasyona başkanlık ediyor. Ancak problem tam da burada başlıyor! 9 Eylül saldırısı yaşandığı sırada Esteve bırakın ikiz kulelerde olmayı, Amerika’da bile değil. Peki bu kadının amacı ne ve neden ortaya böyle bir iddia atıyor?

There’s Something Wrong with Aunt Diane

Şimdi de 2009 yılına dönüyoruz! Yanlış şeritte saatte 130 kilometre hızla ilerleyen Diane Schuler, 8 kişinin ölümüne neden olmuştu. Bu 8 kişinin içerisine ise kendisi ve 3 yeğeni de dahildi. Otopsi raporlarına göre Schuler, kaza anında aşırı derecede alkollüydü. Ancak eşi Schuler’in alkol alışkanlığı olmadığını ısrarla belirtiyordu. Peki tüm bu yaşananların altında yatan şey aslında ne?

Abducted in Plain Sight

1970 yılında henüz 12 yaşında olan bir çocuk, komşuları aynı zamanda da aile dostları olan bir adam tarafından kaçırılıyor. Olay kulağa oldukça sıradan gelse de yapılan araştırmaların ardından gün yüzüne çıkan detaylar, hazmedilecek cinsten değil!

Three Identical Strangers

Konu korkunç belgeseller olduğunda bu belgeselden bahsetmemek olmaz! Belgesel, Bobby Shafran adında bir gencin ikinizi aramasıyla başlıyor. Shafran ikinizi buluyor ancak olaylar bununla da durulmuyor. İkizler, aslında üçüncü bir kardeşleri olduğunu yani üçüz olduklarını öğreniyor. Birbirine tıpatıp benzeyen bu gencin doğumda ayrılmış olmasının altında yatan neden ise oldukça tüyler ürpertici: Devlet tarafından desteklenen bir dizi deney!

Last Breath

Açık denizlerin ne kadar korkutucu olabileceğini biliyoruz. Özellikle de ışık ya da ısı kaynağı olmadan 100 metre derinlikte mahsur kalırsanız. Tıpkı 2012 yılında Chris Lemons’un başına gelenler gibi! Lemons, Kuzey Denizi’nde ilerleyen bir gemide çalışan ve tamirat işlerine bakan biriydi. Bir gün oldukça talihsiz bir olay yaşandı ve oksijen borusu olmak da dahil olmak üzere kendisini gemiye bağlayan tüm borular koptu. Sonra ne mi oldu? Kuzey Denizi’nin derinliklerinde verilen bir ölüm kalım savaşı…

The Disappearance of Madeleine McCann

Korkunç belgeseller listemize klasikleşmiş bir belgeselle başlayalım! 2007 yılında henüz 3 yaşında olan Madeleine McCann, esrarengiz bir şekilde ortadan kaybolur. Bu esnada ailesiyle birlikte Portekiz’de tatildedir. Annesi ve babası arkadaşlarıyla birlikte yemeğe çıkar ve Madeleine’i kardeşleriyle birlikte odada bırakırlar. Geri döndüklerinde ise Madeleine’in odada olmadığını fark ederler. İlerleyen haftalarda olay, içinden çıkılamaz bir hal alır. Madeleine, tüm dünyada aranan çocuklar listesinde ilk sırayı alır.

Yukarıdaki belgesellerden hangisini izlediniz? Şimdiye kadar izlediğiniz en güzel belgeselin ismi ne?