e
sv

Tamamen Ücretsiz En İyi VPN Programları

374 Okunma
avatar

Fatih

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Windows için gerçekten çalışan ve ücretsiz VPN hizmeti bulmak kolay olmasa da, hiçbir ücret ödemeyeceğiniz sınırlı sayıda ücretsiz VPN programı vardır. Burada bunların en iyilerini bulacaksınız.

Tamamen ücretsiz bir VPN bulmak gerçekten mümkün mü? Günlük kullanım için bir VPN hizmeti arıyorsanız ve ücretsiz seçeneklerin genellikle getirdiği sınırlamalardan memnun olduğunuz sürece ihtiyaçlarınızı karşılayan bir şey bulabilirsiniz.

Ücretsiz VPN hizmetleri çoğu zaman ücretsiz planlarını bir anda sonlandırabilirler. Bazen ücretsiz olarak başlayan kullanımlar ücretli bir abonelik modeline dönüşüverir. Bazıları freemium moduna geçer. Peki gizliliğinizi güvenilir bir şekilde koruyacak ücretsiz VPN programı hiç yok mu? Evet var. Daha fazlasını öğrenmek için okumaya devam edin.

Şu anda en iyi ücretsiz VPN, Hotspot Shield Free’dir. Ücretsiz olmasına rağmen, temel olarak hizmetin tam sürümünün ücretsiz deneme sürümüne sahip olacaksınız. Aralarından seçim yapabileceğiniz daha az sunucu var, ancak en azından veri kullanım limiti diğerlerinden daha iyi.

1. Hotspot Shield

Hotspot Shield, kullanıcılar arasındaki en popüler ücretsiz VPN servislerinden biridir. Hotspot Shield, güvenli olmayan genel WiFi bağlantı noktalarına bağlandığınızda bile verilerinizin korunmasını sağlamak için sınıfının en iyisi askeri sınıf güvenliğini ve 256-bit AES şifrelemesini kullanır.

Hotspot Shield bağlıyken, internet servis sağlayıcınız (Türk Telekom vs.) hangi web sitelerini ziyaret ettiğinizi göremez.

Ücretsiz plandakiler günlük 500MB veri ile sınırlıdır (yani ayda yaklaşık 15GB). Bu az gibi gelebilir, ancak aşağıdaki diğer ücretsiz VPN programları ile karşılaştırıldığında, rakipleri arasındaki en cömert VPN programlardan biridir.

Hotspot’un Elite sürümünü satın alırsanız 70 küsur ülkeden birindeki sunucuyu seçebilirsiniz ve bu, hemen hemen istediğiniz her şeye erişmenizi sağlar; Ücretsiz sürüm yalnızca ABD merkezli sunucular ile sizi sınırlar ve Android’de kullanıyorsanız reklamlara katlanmanız gerekecek.

Dolayısıyla, ücretli VPN satın almak istemiyorsanız Hotspot iyi bir alternatif olabilir.

VPN’ye ek olarak birçok gizlilik aracı sunarlar.

2. ProtonVPN

ProtonVPN, gizliliğinizi korumak için sıradan bir VPN’den daha iyi ekstra güvenlik özelliklerine sahiptir.

Örneğin, “Secure Core” mimarisine sahiptir. Bu, tüm şifreli web trafiğinin daha geniş bir ağa yönelmeden önce İzlanda ve İsviçre gibi gizlilik dostu ülkelerdeki sunuculardan geçirildiği anlamına gelir.

Şirket ayrıca şifreleme şifrelerinde “Perfect Forward Secrecy” kullanıyor. Bu, şifreleme anahtarı bir şekilde bir bilgisayar korsanı tarafından gelecekteki bir tarihte tehlikeye atılsa bile, trafiğinizin hiçbir zaman çözülemeyeceği anlamına gelir.

Web’de gezinmek için ProtonVPN kullandığınızda, internet bağlantınız şifrelenir. Bağlantınız ProtonVPN’in gelişmiş güvenlik özellikleri ile şifreli tünellerden geçirilerek bir saldırganın bağlantınızı görememesini sağlar. Ayrıca ülkenizde engellenmiş web sitelerine erişmenizi sağlar.

ProtonVPN Free’nin kısıtlamaları, sizi yalnızca bir cihazla, yalnızca üç konumla sınırlamayı içerir ve ücretsiz kullanıcılar, ödeme yapan abonelere kıyasla hız söz konusu olduğunda daha düşük bir önceliğe sahiptir. P2P desteği de yoktur ve çok sayıda kullanıcının olduğu ve ödeme yapanların öncelik kazandığı yoğun zamanlarda hızlar düşebilir. Ancak bunlar sizin için sorun değilse, bu kesinlikle kayıt tutmama politikasına sahip etkileyici bir sağlayıcıdır ve kayıt için mail adresinizden başka bir şey gerektirmez.

3. TunnelBear

TunnelBear farklı bir tasarıma sahip olabilir, ancak özellikle güvenlik devi McAfee tarafından satın alındıktan sonra ciddi bir ücretsiz seçenek haline geldi. Aralarından seçim yapabileceğiniz ücretsiz ve ücretli abonelik seçenekleri vardır.

Ücretsiz planla ilgili en büyük kısıtlama, her ay 500MB veri kotasına sahip olmanızdır. Bu gerçekten çok küçük bir veri miktarı ve sadece biraz daha fazla korumaya ihtiyaç duyduğunuzu hissettiğinizde ve ücretsiz yoldan gitmek istediğinizde onu gerçekten kullanabileceğiniz anlamına gelir. Her zaman açık tutamayacaksınız ve bu VPN’i torrent ve video izlemek için kullanmayı unutabilirsiniz.

TunnelBear kısa süre önce gizlilik politikasını değiştirdi, böylece artık kullanıcılar hakkında daha da az veri toplayarak kaydolmak için bir ad isteme ihtiyacını ortadan kaldırıyor.

4. Windscribe

Windscribe’in ücretsiz veri kotasının oldukça iyi olması ve gizliliğinizi koruma taahhüdü, onu en iyi ücretsiz VPN seçeneklerinden biri yapıyor. Standart olarak ayda 10 GB internet kotası elde edersiniz ve ücretsiz Windscribe VPN ile İngiltere, Hong Kong, Almanya, Kanada ve ABD VPN dahil olmak üzere on uzak sunucu konumundan birini seçebilirsiniz. Kaydolmak için yalnızca bir kullanıcı adı ve parola oluşturmanız gerekir (mail adresi isteğe bağlıdır, ancak parolanızı unutursanız kullanışlı olabilir).

Windscribe bağlantı günlüklerini, IP adreslerini veya ziyaret edilen siteleri saklamaz; bir sunucuya aktif olarak bağlandığınızda, kullanıcı adınızı, bağlı olduğunuz sunucuyu ve aktarılan veri miktarını depolar, ancak bu, oturumun sona ermesinden sonraki üç dakika içinde silinir.

Yerleşik bir reklam engelleyici ve güvenlik duvarı bile vardır. Ücretsiz sürüm, VPN bağlantınızın kesilmesi durumunda IP adresinizin kullanılmasını önlemek için bir güvenlik duvarı, bir reklam ve izleyici engelleyici ve bir güvenli bağlantı oluşturucu içerir.

5. Speedify

İnternet ortamında hız eşsiz bir nimettir. Speedify, ücretsiz bir VPN sağlayıcısı olarak bir ana hedefe sahiptir: şifrelemeden yararlanırken internet bağlantınızın olabildiğince hızlı kalmasını sağlamak. İnternet bağlantınız yavaşsa, bu tam sizin için bir VPN programıdır. Evinizdeki tüm bağlantıları (mobil veya Wi-Fi dahil) tek, sabit, daha hızlı ve daha güvenli bir erişim noktasında birleştirebilir. Bu kombinasyon, tüm VPN kullanıcılarının katlanmak zorunda kaldığı hız kaybının bir kısmını telafi etmek için iyi çalışır. Sadece bir tür internet bağlantınız olsa bile, firma turboşarj teknolojisinin işleri hızlandırmaya yardımcı olacağını iddia ediyor.

Ücretsiz plan, bu sunuculara tam erişim sağlar (tıpkı abonelik seçeneklerinde olduğu gibi), ücretsiz teklifin tek kısıtlaması, indirebileceğiniz veri miktarının sınırlı olmasıdır. Ücretsiz kullanıcılar her ay 2 GB veri kullanır.

Speedify, bilgilerinizi gizli tutmak ve masaüstü bilgisayarlarda ve mobil cihazlarda geleneksel VPN’lerden daha fazlasını sunmak için verilerinizi en son şifreleme standartlarıyla şifreler. Tüm trafiğiniz ChaCha veya AES kullanılarak şifrelenir (aygıta bağlı olarak) ve şirket günlük tutmaz.

6. Hide.me

Hide.me, Malezya merkezli bir proxy servisidir ve Kanada, Hollanda ve Singapur’da ücretsiz sunucuları vardır. Ücretsiz servis PPTP, L2TP, IPsec (IKEv1 ve IKEv2), OpenVPN, SoftEther, SSTP ve SOCKS’leri destekler ve ayda 2 GB veri sağlar. Başka sınırlamalar da var: yalnızca en fazla bir cihaz ile bağlanabilirsiniz ve sadece beş sunucu konumu (ABD ve Kanada VPN dahil) ile sınırlıdır.

hide.me VPN internette anonim kalmanıza yardımcı olur ve bağlantınızı şifreler, böylece başka hiç kimse internette ne yaptığınızı bilemez.

Bu sağlayıcı ücretsiz kullanıcıların bağlantı hızını azaltmaz ve Hide.me ayrıca günlük tutmayacağını ve kullanıcı verisi saklamayacağını vaat ediyor, bu nedenle herhangi bir veriyi üçüncü taraflara aktarmaz.

Akıllıca tasarlanmış Windows programı ile Windows PC ve Mac, Android ve iOS için uygulamalar ve ayrıca 7/24 teknik destek (ücretsiz kullanıcılar için bile mevcuttur) mevcuttur. Genel olarak, bu, çok fazla kısıtlama olmaksızın gizliliğinizi korumaya çalışan ücretsiz VPN hizmetidir.

7. VPNBook

 • Sistem: Windows · Mac · Android · iOS · Linux
 • Ücretsiz veri limiti: Sınırsız

VPNBook tamamen ücretsizdir, bant genişliği sınırlamaları veya servis sınırlamaları yoktur ve premium servis yoktur.

Bu, yeni başlayanlar için uygun bir seçenek değildir. Yüklenecek bir program veya uygulama yok ve çok az yol gösterici var. Sadece bir sunucu listesi verilir ve gerisi size bırakılır.

PPTP VPN veya OpenVPN seçeneğiniz vardır. PPTP VPN hemen hemen tüm platformlarda desteklenir, ancak hükümetlerin ve içerik sağlayıcıların engellenmesi daha kolaydır. OpenVPN daha güvenlidir ancak VPNBook’un yapılandırma ve sertifika paketleriyle birlikte bir OpenVPN istemcisi indirmenizi gerektirir.

8. CyberGhost for Chrome

 • Sistem: Chrome
 • Ücretsiz veri limiti: Sınırsız

CyberGhost VPN Proxy ile herhangi bir kısıtlı sitenin engelini kaldırın! CyberGhost, VPN hizmetlerinde uzun yıllardır ön saflarda yer almaktadır. Çeşitli premium modeller sunar, ancak reklam destekli ücretsiz sürüm çoğu sıradan kullanıcı için yeterlidir.

Ücretsiz sürüm yalnızca Chrome’da kullanılabilir ve bant genişliği ile sınırlıdır.

CyberGhost Proxy Plugin, herhangi bir sansür, sahtekarlık veya üçüncü taraf müdahalesi olasılığı olmaması için verilerinizin gizli kalmasını garanti eden Ethereum blockchain üzerine kuruludur.

CyberGhost’in Chrome tarayıcı eklentisi, internet-sansürlü ülkeler de dahil olmak üzere dünya çapında ücretsiz olarak kullanılabilir.

Sadece Power düğmesine tıkladığınızda anında bir CyberGhost sunucusuna bağlanacaksınız. Bir sunucu konumu seçin, IP’niz bir saniye içinde değişecektir.

9. Opera VPN

 • Sistem: Tüm masaüstü ve mobil cihazlar
 • Ücretsiz veri limiti: Sınırsız

Opera VPN, Opera tarayıcısının bir parçasıdır. Tamamen ücretsizdir ve veri sınırı veya rahatsız edici reklam yoktur.

Ücretsiz VPN, hızlı reklam engelleyici ve Web 3 destekli Opera tarayıcıyı deneyin ve tarama deneyiminizi daha fazla kontrol edin.

Üç ana özelliğe sahiptir:

 1. Gizli IP Adresi: Yazılım, gerçek IP adresinizi sanal bir IP adresi ile değiştirerek sitelerin sizi izlemesini zorlaştırır.
 2. Güvenlik Duvarlarının ve Web Sitelerinin Engelini Kaldırma: Yöneticiler ofisinizdeki veya okulunuzdaki bazı siteleri veya içerik türlerini engelledilerse, Opera VPN kısıtlamaları aşar.
 3. Genel Wi-Fi Güvenliği: VPN, halka açık ağlardaki verilerinize yetkisiz ellerin erişmesini önler.

Servisi açmak için, Menü> Ayarlar> Gizlilik ve Güvenlik> Ücretsiz VPN’e gidin.