e
sv

Instagram Video İndirme Siteleri ve Uygulamaları

817 Okunma
avatar

Fatih

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Instagram platformunda Reels videoları ile birçok içerik oluşturucu yer almaya başladı ve bunların çoğu yaptıkları işte gerçekten çok iyi, ancak paylaştıkları videoları arkadaş çevrenizle paylaşmak isterseniz ne yapacaksınız? Bu yazıda, Instagram video indirme konusunda yardımcı olmaya çalışacağız.

Instagram videoları ve Instagram Reels birçok kaliteli içerik barındırıyor. Instagram videolarını akıllı telefonunuza veya bilgisayarınıza nasıl indireceğinizi bilmek istiyorsanız okumaya devam edin.

Instagram’dan video indirmek oldukça kolaydır. Başlamak için aşağıdaki ücretsiz yöntemlerden birini seçin.

1. InShot Video Downloader

InShot Video Downloader, Instagram gibi popüler sosyal ağlardan ve video izleme sitelerinden video indirmenize olanak sağlayan bir uygulamadır. Instagram’dan video indirmenin yanı sıra, Facebook, Dailymotion, Live Leak ve Vimeo gibi sosyal ağlardan da videolar indirebilirsiniz.

InShot Video Downloader ile Instagram video indirmek için web tarayıcısında Instagram sitesini açıp uygulamanın bir video algılamasını beklemeniz ve sonra indir butonuna dokunmanız gerekir. Anında indirme kalitesini ve formatını seçebilirsiniz. Sadece birkaç saniye sonra video akıllı telefonunuzun hafızasındadır.

Ayarlar seçeneklerinden indirme dizinini de seçebilirsiniz. Ayrıca, bir reklam engelleyiciyi aktifleştirebilir ya da devre dışı bırakabilirsiniz ve sadece bir WiFi ağına bağlıyken video indirmeyi tercih edebilirsiniz.

InShot Video Downloader, internetten videolar indirmek için muhteşem bir uygulamadır. Android cihazınıza Instagram videoları indirip ve dilediğiniz zaman internetiniz olmasa bile izleyebilirsiniz.

Ancak bu uygulama Google Play Store’dan indirilememektedir. Telefonunuza yüklemek için APK dosyasını indirip dışarıdan yüklemeniz gerekiyor.

2. IFTTT 

Tüm Instagram videolarınızı indirmek ister misiniz? Veya beğendiğiniz başka Instagram videolarını indirebilir misiniz? Bunun için bir IFTTT uygulaması kurabilirsiniz. Uygulamayı çalıştırmak için bir IFTTT hesabına, Instagram hesabına ve Dropbox hesabına ihtiyacınız olacak.

Sonuç, eklediğiniz veya beğendiğiniz herhangi bir Instagram videosunun otomatik olarak indirildiği ve seçtiğiniz Dropbox klasörüne eklendiği otomatik bir işlemdir. Bundan daha basit ne olabilir?

IFTTT nedir? Açılımı If This Then That, kullanıcıların koşullu ifadeler zincirleri oluşturmasına olanak tanıyan web tabanlı bir hizmettir Gmail, Facebook, Telegram, Instagram veya Pinterest gibi diğer web hizmetlerinde meydana gelen değişiklikler tarafından tetiklenir.

Bu aracın silinmesi durumunda bu aramayı kullanarak aynı işi yapan farklı bir IFTTT aracını kullanabilirsiniz.

3. Instagram Downloader

w3toys, Instagram’dan fotoğraf ve video indirmenizi sağlayan online bir platformdur. Favori Instagram fotoğraflarınızı ve videolarınızı indirmenin en basit ve en hızlı yolu. Böylece bunları telefonunuzun hafızasında saklayabilirsiniz.

w3toys, herhangi bir Instagram videosunu HD formatında indirmenize ve ardından cihazınıza kaydetmenize olanak tanır.

Videonuzu almak için Instagram’daki video gönderisinin URL’sini bulun ve web uygulamasına yapıştırın. Hazır olduğunuzda, kaydetme işlemini başlatmak için Download düğmesine tıklayın. İndirmeyi denemeden önce URL’nin sonundaki gereksiz etiketleri kaldırdığınızdan emin olun, aksi takdirde işlem başarısız olur.

 1. İnstagram.com’a gidin, kaydetmek istediğiniz Instagram resmi veya videoyu bulun.
 2. Şimdi Instagram fotoğrafının veya videonun URL’sini kopyalayın.
 3. Instagram’dan kopyalanan URL’yi w3toys metin kutusuna yapıştırın ve “Download” düğmesine tıklayın.
 4. Resim veya Videoyu İndirin

W3toys aracı, Instagram videolarını, hikayelerini, önemli anlarını ve IGTV içeriğini kaydetmek istiyorsanız da işe yarar. Yukarıdakilerin hepsinin bir kombinasyonuna sahip haber kaynağının tamamını bile indirebilirsiniz.

4. Dredown

Dredown eski adıyla anılan Instadown, orijinal Instagram video indirme araçlarından biridir.

Dredown’ın çalışması için gereken tek şey bir URL’dir. URL’yi kutuya yapıştırın ve Dredown’ı tıklayın. Birkaç saniye içinde tarayıcınız Instagram videosunu MP4 dosyası olarak indirmeye başlayacaktır.

Dredown, Instagram’dan daha fazla hizmetle çalışır. Ayrıca YouTube, Facebook, Twitter, Twitch, Vimeo, Metacafe, Vevo, Kohtakte ve Tumblr’dan video indirmek için de kullanabilirsiniz.

Dredown’ın desteklediği tüm hizmetler için, kaydetmek istediğiniz gönderi, video veya fotoğrafın URL’sini bilmeniz yeterlidir.

5. Reposter for Instagram

Reposter, fotoğrafları, videoları ve IGTV videolarını Instagram’dan indirmenin ve yeniden yayınlamanın en iyi yoludur.

Reposter’ı kullanarak Instagram videolarını indirmenin yanında;

 • Fotoğrafları ve videoları yeniden yayınlayın
 • Hikayeleri yeniden yayınlayın
 • IGTV videolarını yeniden yayınlayın
 • Başlığı otomatik olarak kopyalayın
 • Birden fazla fotoğraf / video içeren gönderileri destekler
 • Feed’inize veya hikayenize yeniden gönderin
 • Fotoğrafları veya videoları Favoriler olarak işaretleyin
 • Sınırsız sayıda fotoğrafı ve videoyu yeniden yayınlayın

6. InstaDownloader ve Documents Uygulaması

Instagram video indir Instagram’daki videoları ve fotoğrafları doğrudan bilgisayarınıza indirmenizi sağlar (iPhone, Android, PC veya Mac). Yapmanız gereken tek şey video veya fotoğrafın URL’sini Instagram’dan kopyalayıp sitedeki metin kutusuna yapıştırmak.

Instagram videolarını iOS cihazınıza kaydetmek istiyorsanız, süreç biraz daha karmaşıktır. Çünkü Instagram video indirme uygulamalarını, Instagram’ın kullanım koşullarını ihlal ettiği için Apple App Store’da bulamazsınız.

Çözümlerden biri, Documents uygulamasını web tabanlı bir indiriciyle eşleştirmektir. Bilmeyenler için, Documents sistem klasörlerinizi yönetmek ve dosyalarınızı düzenli tutmak için en iyi iOS uygulamasıdır.

Cihazınızda Documents uygulamanız varsa ve InstaDownloader’ı ziyaret ederseniz, videoyu doğrudan cihazınıza indirebilirsiniz.

7. Blastup

Herhangi bir Instagram videosunu veya fotoğrafını online olarak indirin. Video veya fotoğraf URL’sini sitedeki metin kutusuna yapıştırın ve videoyu indirin.

Dosyanın boyutuna bağlı olarak, birkaç saniye içinde bilgisayarınızda yeni bir MP4 olması gerekir. Videoyu farklı bir sosyal ağa yeniden yükleyebilir veya daha sonra tekrar bakabilmek için sabit sürücünüzde tutabilirsiniz.