e
sv

Hazımsızlık ve Şişkinliğe İyi Gelecek 6 Doğal Çözüm

262 Okunma
avatar

Fatih

 • e 1

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Ramazanda uzun süren oruç sonrası, uzmanların tüm tavsiyelerine rağmen iftar masasında bir çoğumuzun gözü dönüp yemeği fazla kaçırabiliyoruz. Dolayısıyla uzun süre boş kalan midemize aşırı yüklenince de hazımsızlık ve şişkinlik gibi bir çok mide sorunuyla karşı karşıya kalıp, mide sorunu yaşıyoruz. Bir çokları da bunu gidermek adına çeşitli ilaçlara başvurmakta. Ancak direk ilaç tedavisine başvurmak ne kadar doğru? Bununla birlikte doğal yiyecek ve içecekler midede oluşan hazımsızlık ve şişkinliğe iyi gelebilir. Sonra derece zararsız ve denemesi kolay bu yöntemlerden bir kaçını sizlerle paylaştık.

#1. Kahve

İftar sonrası kahve tiryakilerinin zaten tercih ettiği bir fincan kahvenin faydaları bilinmekte. Fazla yenilen ve şişkinlik yapan yemeğin arkasından 1 fincan kahve içmek mide probleminizi büyük oranda ortadan kaldıracaktır.

#2. Papatya Çayı

Papatya çayı mide kaslarını rahatlatır ve ramazan boyunca yaşanan uykusuzluğa da iyi gelir. Demlenmiş bir bardak papatya çayını mideniz için mutlaka denemelisiniz.

#3. Rezene çayı

Rezene çayı da mideye en iyi gelecek doğal ilaçların başında gelmektedir. Sindirime yardımcı olan ve şişkinliği alan rahatlatıcı bir rezene çayını da deneyebilirsiniz.

#4. Zencefil Çayı

Zencefil bir çok derde deva bir bitkidir. Ancak Zencefil çayı kullanırken az miktarda tüketildiğinde hazımsızlığa iyi gelir. Fazla tüketimde ise hazımsızlık yapabilir.

#5. Yoğurt

Yoğurt, mide sorunlarında ilk başvurulan yiyeceklerin başında gelir. Zira yoğurt içerdiği aktif kültür bakterileri sayesinde mide enzimleri hareketlendirir ve daha çabuk sindirmeye yardımcı olur.

#6. Nane

Nane içerdiği mentol yağı sayesinde sindirim sistemindeki kasları gevşetir ve spazm önleyici olur.