e
sv

Bu Adam Neden Kadın Gibi Etek ve Topuklu Ayakkabı Giyiyor?

4997 Okunma
Çoğumuz kıyafetlerin "cinsiyeti" olduğuna inanıyoruz. Toplumumuz, bazı şeylerin bir erkeğin veya kadının giymesi için "uygun" olduğu, bazılarının olmadığı fikrine kapıldı.
avatar

180saniye

 • e 1

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Çoğumuz kıyafetlerin “cinsiyeti” olduğuna inanıyoruz. Toplumumuz, bazı şeylerin bir erkeğin veya kadının giymesi için “uygun” olduğu, bazılarının olmadığı fikrine kapıldı. Bununla birlikte, bu dünyada, istediklerini giyen ve kendilerini özgürce ifade eden, herhangi bir klişeye uymaya ihtiyaç duymayan açık fikirli insanlar var. Bu ilham verici adam gibi. Sonunda, özellikle giyimde toplumsal cinsiyet kalıplarından kurtulmanın zamanının geldiğini kanıtlıyor.

Mark Bryan bir Amerikalı, ancak şu anda Almanya’da yaşıyor ve bir robotik mühendis. Her gün cinsiyet klişelerine meydan okuması dışında, diğer herkes gibi hayatını yaşıyor. İşe, kasabaya ve hatta evinde neredeyse her zaman etek ve topuklu giyer. Ve bunu yaparken kesinlikle harika göründüğünü söyleyelim.

Mark,  şunları söyledi : “Böyle giyiniyorum çünkü yapabiliyorum. Sırf farklı olmak için. Dar etek ve topuklu giyen kadınlara her zaman hayranlık duydum. Cinsel olarak değil, sundukları güç. Cinsel olarak giyinmiyorum, ama herhangi bir profesyonel kadının yapacağı gibi giyinmek. Bana göre kıyafetlerin cinsiyeti yoktur.Etekleri elbiselere tercih ederim.Elbiseler cinsiyetleri karıştırmama izin vermiyor. belden aşağısı. Her şey cinsiyetsiz kıyafetlerle ilgili.”

Mark: Instagram | Pinterest